Hacıoğulları AVM'ye Hoşgeldiniz

Tarihçe

40 Yıla Yakın Bir Tarih Yolculuğu ...

     1985 yılında kurucusu Ahmet ÇALIŞKAN ve oğlu Muammer ÇALIŞKAN Osmancık'ta Ulucamii Çay Bahçesi açarak ticaret hayatına başlamıştır.Çeltik tarlaları satın alarak tarladan tezgaha anlayışıyla pirinç ekim ve satımına devam etmiştir.

     1987 yılında Ahmet ÇALIŞKAN oğlu ile beraber zahiriye dükkanı açarak hizmet sektöründe genişleme sağlamıştır.

     1989'da Muammer ÇALIŞKAN bakkal dükkanı açarak esnaf ve sanatkarlar odasına kaydolmuştur.1990'lı yıllarda Osmancık ve çevre köylerine hizmet vererek ticaretini genişletmiştir.Hacıoğulları ünvanı ile başlayan ticari hayatımız bizleri bu günlere getirmiştir.

     1995 yılında Hacıoğulları bakkal dükkanı büyütülerek un ve yem bayiliği alınarak ilk bayilikler alınmıştır.

     1999'da gelişen teknolojiye ve çağa uyum içinde Osmancık'a daha iyi hizmet verebilmek için Muammer ÇALIŞKAN ve kardeşleri tarafından Hacıoğulları Market kurulmuştur.Aynı zamanda pirinç ekimi, un ve yem bayiliği ve çay ocağı ile çalışmalarına devam etmiştir.

     2002 yılında müşteri memnuniyetini her geçen gün artmasıyla marketi daha da büyüterek kaliteli bir şekilde hizmet vermeye devam etmiştir.Hacıoğulları Market gelişirken züccaciye ve hırdavat malzemeleri de satmaya başlamıştır.

     2004 yılında hem pirinç arazilerini ve marketi büyütmeye karar verilmiştir.Kaliteli hizmet veren Hacıoğulları tarım arazilerinde ürettiği pirinci Türkiye genelinde toptan ve parakende olarak satışa sunmuştur.

     2006 yılında hizmet sektörünü bir adım daha genişleten Muammer ÇALIŞKAN ve kardeşleri inşaat, emlak, gayrimenkul işlerine girerek Hacıoğulları İnşaat olarak kendini genişletmeye büyütmeye devam etmiştir...

     2009 yılında alınan kararlar doğrultusunda ve her geçen gün artan müşteri memnuniyeti ile Muammer ÇALIŞKAN ticaretini daha da genişleterek Hacıoğulları Avm'nin temelini atmıştır.

    2010 yılında Muammer ÇALIŞKAN ve kardeşleri 970 metrekare alana sahip Hacıoğulları Avm'nin açılışını gerçekleştirmiştir.Modern parakende sektörünün öncüsü olan Hacıoğulları Avm mağazasında gıda ve ihtiyaç maddelerinin yanı sıra kozmetik, kırtasiye, züccaciye, elektronik, hırdavat, tekstil, ev yaşam, oyuncak ve manav kategoriyle Osmancık halkının gereksinimlerini karşılamaktadır.

     2013 yılında gelişen sektör ile birlikte un ve yem bayiliklerinden sonra su bayilikleri ile sektörde büyümeye genişlemeye devam etmiştir.

     2015 yılında alınan kararlar doğrultusunda hizmet sektörünü genişletme kararı ile Muammer ÇALIŞKAN 2.el oto alım satım ve galeri yanı sıra nakliye işlerine girerek Hacıoğulları otomotiv ve Hacıoğulları nakliyatı kurarak büyümeye genişlemeye devam etmiştir.

     2018 yılında Oğuzhan ÇALIŞKAN girişimleriyle dedesinden kalan '' tarladan tezgaha anlayışıyla '' '' fabrikadan halka düşüncesiyle '' babasından aldığı destekle girişimlerine başlamıştır.

    Oğuzhan ÇALIŞKAN ülkemizin önde gelen firmaları ile iş birliği yaparak Hacıoğullarını daha kaliteli daha ucuz hizmet verebilmesi için kendi markasını yani HACIOĞULLARI ismini oluşturmuştur.

Ülkemizin önde gelen firmaları tarafından üretilen Hacıoğulları markalı ürünlerimiz sundukları güvenin yanı sıra zengin çeşitleri ile büyük beğeni topluyor .Kalitelerini kanıtlayan bu ürünler uygun fiyatlarıyla ev ekonomisine destek oluyor.

Gıda ürünlerinde sunduğu çeşitle dikkatleri çeken Hacıoğulları markalı ürünler arasında şimdiden ayçiçek yağından, zeytin yağına bakliyattan, kuruyemişe siyah zeytinden, yeşil zeytine, gofretten, kurabiyeye sucuktan yoğurta ve 1985' bugüne kendi imalatımız Osmancık Pirincine kadar tüm ürünleri kendi markası ile buluşturdu.

     2019 yılında Hacıoğulları yönetim kurulu tarafından alınan kararla hizmet alanlarını genişleten Oğuzhan Çalışkan Hacıoğulları Avm içerinde ev yaşam, giyim,ev testil, elektronik, züccaciye,tekstil ve hırdavat alanlarını yerleştirmiştir.

     2020 yılında Oğuzhan ÇALIŞKAN girişimleriyle o günün getirmiş olduğu gerektirdiği hizmet çalışmalarından olan Hacıoğulları Online mağazalarını kurmuştur ve online satışlara balamıştır.Kurulduğu günden itibaren müşteri beklentilerine odaklanan Hacıoğulları Avm parakende, toptan ve online mağaza sektöründe yenilikçilik ve gelişimle anılmaktadır.

     2021 yılında hizmet sektörünü genişleten Oğuzhan ÇALIŞKAN sebze ve meyve bölümde çalışmalarıyla ''Tarladan tezgaha anlayışıyla'' Hacıoğulları Toptan Sebze ve Meyve hizmetine başlamıştır.

     2022 yeniliklerin takipçisi olan Hacıoğulları Avm büyümeye genişlemeye mağaza içerisine Hacıoğulları Fırın Pastane açarak devam etmiştir.

    Oğuzhan ÇALIŞKAN '' Kurucumuz Ahmet ÇALIŞKAN'ın '' bizlere bıraktığı dürüstlük, itibar, sorumluluk, yenilikçilik ve güvenirlik ilkelirini' benimsemiş babası Muammer ÇALIŞKAN'dan aldığı liderlik, duyarlılık, verimlilik ve müşteri odaklılıkla beraber çalışmalarına yenilik ve modern bir şekilde üretim sektöründe ve Hacıoğulları Avm'yi büyüterek devam edecektir.

    40. yılına doğru emin adımlarla ilerleyen Muammer ÇALIŞKAN, Kardeşleri ve oğlu Oğuzhan ÇALIŞKAN hem Osmancık'ta hem Çorum bölgesinde ayrıca Hacıoğulları Online sitesi ile tüm Türkiye'de çalışmalara devam etmektedir.